PDB „Diamentem” FORBES-a!

W najnowszym wydaniu FORBES, najbardziej prestiżowego miesięcznika biznesowego w Polsce, spółka Polska Dystrybucja Budowlana kolejny rok z rzędu wyróżniona została tytułem „Diamentów FORBES”.

„Diamenty FORBES” to ogólnopolski ranking firm, które najszybciej zwiększają swoją wartość i mają przy tym dodatni wynik finansowy. W jego zestawieniu znajdują się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Pod uwagę brano firmy, które złożyły sprawozdanie finansowe do KRS. Eliminowane są przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Diamentami Forbesa zostały te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym według ratingu wywiadowni Bisnode. Na tej podstawie powstała baza ponad 3,5 tys. przedsiębiorstw, którym Bisnode Polska przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy. Wszystkie one mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają kontrahentom z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie powyższe warunki dodatkowo musiały wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

W rankingu najszybciej rosnących firm o przychodach od 50 do 250 mln zł Polska Dystrybucja Budowlana została sklasyfikowana na 18 miejscu w Wielkopolsce.

O tym wszystkim możecie poczytać w najnowszy wydaniu FORBES, który właśnie trafił do sprzedaży.